مجله خبری عطر و ادکلن

5 عطر با بوی بچه

5 عطر با بوی بچه

در بسیاری از نظرسنجی‌ها از مردم پرسیده شده است که از چه بویی خوشتان می‌آید آنها در جواب گفته‌اند بوی چمن تازه، بوی پخت نان، بوی انبار چوب، بوی بنزین و بوی نوزاد (عطر با بوی بچه) یا فرزندانشان حتماً شما هم به بوی بچه و نوزاد علاقه‌مندید!

شاید شما نیز به خرید ادکلن با بوی بچه نیز تا به حال فکر کرده باشید پس توصیه می‌کنیم این نوشته را تا انتها بخوانید.

جای نگرانی و تعجب نیست زیرا بسیاری از افراد نیز به مانند شما علاقمند به بوی نوزادان و بچه‌ها هستند.

این بو رایحه‌ای لطیف و دوست داشتنی است اگر بگوییم بوی نوزاد بویی بهشتی است شاید گزاف نگفته باشیم.

در تحقیقات و بررسی‌هایی که ما انجام داده‌ایم به این نتیجه رسیده‌ایم که بسیاری از دوستداران رایحه‌ها و عطرها به بوی نوزاد و یا به طور مثال به بوی لوازم بهداشتی مورد استفاده نوزادان مثل پودر بچه روغن بچه و شامپو بچه علاقمندند به همین خاطر طراحان عطر ادکلن نیز بیکار ننشسته‌اند و به طراحی و تولید عطر و ادکلن با بوی نوزادان و بچه‌ها پرداخته اند.

البته در این بین نیز بسیاری از شرکت‌های اروپایی عطرهایی برای استفاده نوزادان نیز طراحی و تولید کرده‌اند که این وسیله برای استفاده نوزادان اصلاً ضرورت ندارد و این امر به نظر ما برای مقاصد تجاری در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند و اصلاً خرید و استفاده ی آن را برای این فرشته‌های دوست داشتنی توصیه نمی‌کنیم.

زیرا نوزادان و بچه‌ها به صورت خدادادی و ذاتی بویی بسیار دوست داشتنی تر دارند که به نظر من از تمام عطرهای دنیا خوشبوتر هستند.

پس به شما توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان برای بچه‌های زیر ۱۰ سال از عطر و ادکلن استفاده نکنید به دلیل آنکه ممکن است در سنین بالاتر دچار حساسیت‌های تنفسی و پوستی بشوند. به همین خاطر ممکن است صدمه جبران ناپذیر را به این فرشته‌های زمینی برسانیم.

البته بسیاری از عطرهای بچه گانه که توسط شرکت‌های معروف و برندهای مطرح اروپایی تولید می‌شود در ترکیبات و فرمول‌هایشان از الکل استفاده نمی کنند ولی با این حال بگذاریم بچه‌ها بوی خودشان را بدهند!

برای نوزادان و بچه‌ها اصلاً مهم نیست که چه بویی می‌دهند این عطرها به خاطر احساسات و علاقه بزرگسالان تولید می‌شوند که حسی کمال گرایانه است پس به طبیعت و بوی این فرشته‌های زمینی کاری نداشته باشیم و بگذاریم آنها بوی خودشان را بدهند.

شاید به این دلیل بزرگسالان از بوی بچه‌ها و لباس‌های نوزادان خوششان می‌آید که ما از زمان کودکی و نوزادیمان خاطراتی ملموس را به یاد نمی‌آوریم و بعید است که کسی ادعا داشته باشد که از دوران کودکی و نوزادیش و  ماه‌های اول تولدش خاطراتی را به یاد می‌آورد.

عطر با رایحه پودر بچه

اما به احتمال بسیار زیاد بوی پودر بچه و یا شامپو بچه‌ای که بر روی بدن ما استفاده می‌شده به طور ناخودآگاه باعث شود احساس آرامش و گهواره و مراقبت را برای ما تداعی کند و ما را به این احساسات و احوالات برگرداند .

سیستم بویایی ما اولین حسی است که در همان لحظات اول بعد از تولد شکل می‌گیرد و رشد می‌کند ما حتی در ۱۲ هفته آخری که در رحم مادرمان هستیم حس بویایی کاملاً فعالی داریم که این موضوع کاملاً علمی است و توسط دانشمندان اثبات شده است .

شاید این مطلب برای شما نیز جالب باشد که بدانید در آن ۱۲ هفته آخر حتی در مورد رایحه‌ها و بوهایی که در محیط اطرافمان است و آنچه که مادر ما می‌خورد ، یاد می‌گیریم و متوجه می‌شویم تا زمانی که به دنیا می‌آییم کاملاً می‌توانیم تشخیص دهیم که دنیای جدید را از طریق بینی و حس بویاییمان درک کنیم.

هم اکنون ثابت شده است که نوزادان تنها پس از چند ساعت بعد از تولد می‌توانند بوی مادر خود را از سایر مادران دیگر تشخیص دهند به همین خاطر است که نوزادانی که متولد می‌شوند پس از تولد در آغوش مادران قرار می‌گیرند و این باعث آرامش آنها می‌شود و بی‌تابیشان را کم می‌کند.

حس بویایی به شکل خارق‌العاده و شگفت‌انگیزی در دنیای نوزادان وجود دارد که سایر حواس‌ها اینطور نیستند . به طور مثال سیستم بینایی ما ‌ماه ها و سال‌ها زمان می‌برد تا تکامل یابد تا هر چه را که می‌بینیم بتوانیم تشخیص دهیم و از طریق مغزمان تجزیه تحلیل و پردازش شود.

پس به همین خاطر است که در زمان‌هایی که ناراحتی داریم و یا بی‌تابی داریم به دنبال رایحه‌ای شبیه به بوی نوزادان هستیم که باعث تسکین و آرامش ما شود و از این حس لذت ببریم.

یکی از شرکت‌هایی که در زمینه تولید عطرهایی با بوی نوزادان فعالیت می‌کند شرکت Demeter Fragrance
است که به صورت تخصصی در این زمینه کار کرده است جالب است بدانید این شرکت آمریکایی رایحه به مانند کیک تولد، نوشیدنی و خاک و از این قبیل بوها تولید می‌کند و شعارش در خلق این عطرها این است {احیای خاطرات و برگشت به زمان} و همچنین شرکت‌های دیگری هستند که در این زمینه کار کرده‌اند که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت :

1. عطر Baby’s Head Demeter Fragrance  بوی بچه

ادکلن Baby's Head Demeter Fragrance

این عطر رایحه‌ای شبیه به پودر بچه و پوشک نوزاد دارد که در آن از رایحه گل‌ها نیز استفاده شده است.

2. عطر Baby Shampoo Demeter Fragrance با بوی بچه

عطر Baby Shampoo Demeter Fragrance

همانطور که از نام این عطر مشخص است این عطر در ترکیباتش از رایحه شامپو بچه استفاده کرده است که دقیقاً بویی شبیه به شامپو بچه دارد.

3.عطر The Library of Fragrance Baby Powder با بوی بچه

ادکلن The Library of Fragrance Baby Powder

این عطر نیز رایحه‌ای شبیه به پودر بچه دارد و به طور ناخودآگاه با بوییدن این عطر حس آرامش و مراقبت به به شما منتقل می‌شود این عطر نیز دقیقاً همانند آن است که رایحه پودر بچه جانسون اند جانسون را در داخل یک بطری عطر کرده باشند.

4. عطر The Library of Fragrance New Baby با بوی بچه

عطر The Library of Fragrance New Baby

این عطر بوی پودری و محصور کننده دارد با طراحی شیشه‌ای بسیار ساده رایحه‌ای نوستالژیک از شامپو بچه و پودر بچه را برای شما تداعی می‌کند که به نوعی برای شما رایحه پوست لطیف و تمیز و لباس‌های نوزاد را به تصویر می‌کشد و شما را دقیقاً به همان روزهای اول بعد از تولدتان می‌برد.

5. عطر The Library of Fragrance Baby Shampoo  با بوی بچه

ادکلن The Library of Fragrance Baby Shampoo
این عطر رایحه‌ای شبیه به شامپو دارد و بسیار نوستالژی و محبوب است و الهام گرفته از رایحه شامپو جانسون اند جانسون است و دقیقاً این شامپو را با همان رایحه قدیمی به صورت یک بطری عطر تبدیل کرده‌اند.

و در پایان امیدواریم با خواندن این نوشته حس خوبی را به شما منتقل کرده باشیم و حتی برای دقایقی هم که شده شما را به دنیای شیرین گذشته‌تان برگردانده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *