بلاگ, مجله خبری عطر و ادکلن

عطر امضا چیست؟ چگونه عطر امضا برای خودمان انتخاب کنیم؟

چگونه عطر امضا برای خود انتخاب کنیم؟

با خواندن این مقاله با این موضوع آشنا خواهید شد که عطر امضا چیست؟ و چگونه عطر امضا برای خودمان انتخاب کنیم؟ و شما را در خرید ادکلن اصل به عنوان عطر امضا یاری می رساند.

در اینجا ابتدا مشخص می کنیم که اصطلاح عطر امضا یا signature scent  چیست و برای انتخاب این عطر باید چه فاکتور هایی در نظر بگیریم. تا کنون احتمالا در میان اقوام و یا آشنایان با فردی رو به رو شده اید که همیشه رایحه ی خاصی دارد یا اگر بوی آن عطر خاص را استشمام کنید سریعا شما را یاد آن شخص می اندازد. پس می توان گفت این شخص دارای یک عطر امضا است.

شاید این عطر را شما هم دوست داشته باشید : بلک افغان ناسوماتو

عطر امضا مانند یک شناسنامه ی بویایی است که در جامعه شما را با آن بشناسند. عطر امضا رایحه ای است که از هر لحاظی با شما هارمونی دارد و تا حد امکان ویژگی هایی که شما را نسبت به دیگران متمایز می کند در بر داشته باشد. حال هر کدام از این مشخصات را جداگانه بررسی می کنیم که شما بعد از مطالعه ی این مقاله بتوانید حداقل تعداد انتخاب های خود را برای خرید عطر کمتر کنید.

کاراکتر و عطر امضا

هر انسانی نسبت به انسانی دیگر متفاوت است. تمامی انسان ها دارای ویژگی های شخصیتی متفاوت هستند که این ویژگی ها می تواند باعث شوند هر شخصی حداقل در دسته ی خاصی قرار بگیرد. منحصر به فرد بودن در ذات بشریت است. باید از خودتان بپرسید که من کی هستم؟ چه چیز هایی این من را مشخص می کند؟ بحث را به سمت فلسفه نمی بریم! با چند مثال می توان این قضیه را کاملا درک کرد. آیا شما شخصی جدی هستید؟ درون گرایید یا برون گرا؟ آیا علاقه به در خانه ماندن دارید یا دوست دارید همواره در گردش و جشن و میهمانی به سر ببرید؟ با توجه به اینگونه موارد می توانید کاراکتر خودتان را با یک رایحه تطبیق دهید. قانون و چهار چوب خاصی برای یافتن کاراکتر عطر وجود ندارد و بستگی به این دارد شما چه رایحه ای را از لحاظ ذهنی به چه نوع شخصیتی وصل می کنید.

استایل و عطر امضا

عطر امضا چیست؟ چگونه عطر امضا برای خودمان انتخاب کنیم؟

استایل و پوشش موضوع مهم بعدی است که باید در نظر بگیرید. اگر عطر شما با کاراکتر شما سازگاری داشته باشد بایستی با نوع پوشش شما نیز سازگار باشد. این مورد دیگر فلسفی نیست و ساده تر و ملموس تر است! آیا بیشتر تمایل به لباس های رسمی دارید؟ کژووال پوش هستید؟ آیا به تیپ اسپرت علاقه دارید؟ معمولا چه تنالیته های رنگی را برای پوشش خود انتخاب می کنید؟ اینها فاکتور های استایلیشی است که می توانید با عطر خود تطبیق دهید.

فصول استفاده ی عطر

اگر عطر امضا به معنای واقعی می خواهید دراصل باید یک عطر داشته باشید و معمولا باید عطری چهار فصل برگزینید که برای تمامی  فصول قابل استفاده باشد. گر چه تقریبا عطر کاملا چهار فصل وجود ندارد و شما باید عطری انتخاب کنید که یا در تابستان با کمی رعایت در میزان اسپری آن ،قابل استفاده باشد و یا قدرت خودنمایی در زمستان را نیز داشته باشد.

پخش و ماندگاری عطر امضا

ممکن است تمایل به عطر های بسیار لطیف و ملایم داشته باشید و یا علاقه مند به عطر های قدرتمند با پخش رایحه ی بسیار عظیم با ماندگاری بسیار بالا باشید ولی هیچکدام پاسخ شما نیست! عطر امضا باید در حد وسط قرار بگیرد به طوری که آنقدر قدرتمند باشد که در محیط های باز نیز خود نمایی کند و بتواند در میهمانی ها و مجالس هم بدرخشد. از طرفی آنقدر ملایم باشد که در محیط های بسته، محل کار و یا محیط هایی مانند بیمارستان که ممکن است بعضی عطر ها برای دیگران آزار دهنده باشند ، بتوانید از آن استفاده کنید.

بهترین عطر دنیا!

 چگونه عطر امضا برای خودمان انتخاب کنیم؟

عطر امضا یعنی یک عطر برای همیشه! در انتخاب عطر امضا این موضوع اهمیت زیادی دارد که شما آن عطر را آنقدری دوست داشته باشید که از دیدتان بهترین عطر دنیا باشد. رایحه ای که با آن دیگر تمایلی به عطر دیگری نداشته باشید و برای یک دوره ی طولانی از زندگی خودتان و شاید تا آخر عمرتان بخواهید که همراه شما باقی بماند. این کار مستلزم تست درست چندین عطر با توجه به فاکتور های پیشین است. پیشنهاد می شود که ترجیحا در مغازه عطر تست نکنید و با خریداری سمپل عطر های مختلف را در شرایط مختلف تست نمایید تا بتوانید به نتیجه ی نهایی برسید. نکته ی دیگر این است که بررسی کنید عطر شما دیسکانتینیو نباشد یعنی همچنان تولید شود البته ممکن است کمی شانس با شما یاری نکند و پس از مدتی تولید عطر شما متوقف شود.

رایحه ی خاص

قطعا شخصیت منحصر به فرد و خاص شما عطری به همان اندازه خاص نیز می طلبد. در این زمینه باید سعی کنید از عطر های رایج بازار که عده ی زیادی از آن استفاده می کنند دوری کنید. اگر اکثر افرادی که در کوچه و خیابان با آنها برخورد می کنید عطرشان با شما مشترک باشد آن عطر دیگر نمی تواند امضای شما باشد .

قیمت عطر امضا و چگونه عطر امضا برای خودمان انتخاب کنیم؟

شما باید باید توان خریداری عطری که قرار است همراه همیشگی شما باشد را داشته باشید. عطر امضا عطریست که قرار است در تمامی طول سال برای مدت ها خریداری کنید و قطعا شیشه های متعددی از آن را مصرف خواهید کرد بنابراین سعی کنید به دنبال عطر هایی با قیمت منطقی باشید. عطری نه آنقدر گران قیمت که از عهده ی آن بر نیایید و نه آنقدر ارزان قیمت که از کیفیت و یا خاص بودن آن بکاهد.

در نهایت چند نکته برای افرادی که به یک عطر به عنوان امضا راضی نمی شوند!

مورد اول اینکه اگر عطر چهار فصل نمی توانید بیابید می توانید دو عطر برای فصول سرد سال و گرم سال انتخاب کنید و یا اینکه برای هر فصل عطر مختص به آن فصل را داشته باشید.

مورد دوم این است که شخصیت انسان ها ثبات ندارد و ما با گذر زمان هر روز در حال تغییر و پیشرفت هستیم و ممکن است یک عطر امضا که در دوره ی نوجوانی انتخاب می کنیم با شخصیت با تجربه تر ما در دوره ی جوانی و یا میانسالی سازگاری نداشته باشد و یا اینکه دچار تغییر در سبک پوشش خود شویم . شما می توانید عطر امضای خود را در هر دوره ای با توجه به فاکتور های ذکر شده تغییر دهید و به اصطلاح برچسبی در ذهن خود برای هر دوره از زندگیتان ایجاد کنید و با بوییدن مجدد هر عطر خاطرات دوره های خاصی از زندگی خودتان را مجددا زنده نمایید.

اگر از دسته ای از علاقه مندان به عطر هستید که به خریداری چندین عطر هم راضی نمی شوید می توانید برای هر موقعیت خاص عطر متفاوتی را به عنوان امضا مشخص کنید. مثلا یک عطر را برای استفاده در محل کار انتخاب کنید. عطر های دیگری برای میهمانی ها در فصول مختلف و حتی چند عطر برای هر سبک استایل و پوشش متفاوتی که انتخاب می کنید یا عطر هایی برای استفاده ی روزمره در دوره های متفاوت. پیشنهاد می کنم حداقل یک عطر انرژی بخش و به اصطلاح حال خوب کن فقط برای موقعیت هایی که حس و حال خوبی ندارید انتخاب کنید.

مشتریان گرامی و همیشگی عطر الیسا می توانید با استفاده از دسته بندی هایی که در سایت برای شما ایجاد شده در سایت ما جستجو کنید و به سادگی با توجه به موارد گفته شده  عطر یا عطر های امضای متناسب با خودتان را بیابید و ضمانت اصالت صد درصدی با ارسال رایگان به همراه بسته بندی شکیل به خودتان هدیه بدهید و لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *